tv 2E 2E-43A77Q
2
YEARS
Sale
Model: 2E-43A77Q
Brand: 2E
In stock
729.00 ₾-18 % 599.00 ₾
Free delivery throughout Tbilisi (from 30 gel)
Delivery within 3 business days
Warranty
Warranty
Warranty 2 years
Payment
Payment
Description tv 2E 2E-43A77Q
  • Diagonal 43″ (109 cm)
  • Resolution 3,840 × 2,160 (4K)
  • Screen type QLED, 16:9 aspect ratio
  • Brightness 350 cd/m²
  • Contrast ratio 4,000:1
  • Viewing angle 178°/178°
  • Refresh rate 60 Hz
  • Google TV 3.0
  • 2 GB RAM, 16 GB permanent memory
  • Wi-Fi and Bluetooth support
  • Speaker power 20 W
  • Interfaces: 2 × USB, 3 × HDMI, S/PDIF, 3.5 mm jack, PCMCIA (CI+) slot, LAN
  • VESA mount 200 × 100 mm
  • Supported formats: DivX, XviD, JPEG, MP3, AVI, WMA, H.264, H.265
  • Tuners ATV:100, DTV:800
Main:
TV Type
QLED TV
Appointment
consumer
Diagonal Size
43 " / 109 см
Screen resolution
Ultra HD (3840x2160)
Frequency, Hz
60
SmartTV
Smart platform
Google TV 3.0
Specifications:
Bright
350 cd/m2
Contrast
Number of Colors
16.7 mln
Energy consumption standard
79 V
Annual power consumption
115 kW
Energy efficiency class
B
Image:
Image Format
16:9
Vertical Viewing Angle
178
Horizontal viewing angle
178
TV tuner:
Digital tuner
DVB-T2 (terrestrial) MPEG2/ MPEG4
Ports and connectors:
Inputs
LAN
Outputs
Coaxial (SPDIF) / Audiooutput 3,5 мм
Number of HDMI
3 pcs
Number of USB
2 pcs
CI-Module
️ CI+
Data exchange:
Wired
Ethernet
Wireless Connection
Wi-Fi / Bluetooth
Multimedia:
Multimedia
Built-in memory
RAM
2 Gb
Permanent memory
16 Gb
Teletext
Supported video formats
DivX / AVI / H.264 / H.265 / MP3 / WMA / JPEG / Xvid
Sound:
Sound power
20 V
NICAM decoder
Additionally:
Equipment
TV / Remote control / Stand / manual / batteries / warranty card / microfiche and energy label
Features
HDR
Mains voltage
220-240 V
Power supply frequency
50 Hz
Physical:
Colour
black
VESA Wall Mount
The weight
6.1 kg
Dimensions (WxHxD) with Stand
955 x 622 x 225
Optimal Size and Impressive Picture
Google TV Is a Smart Solution
Immersive Sound
To make your favorite content as comfortable as possible, the TV is equipped with powerful speakers with a total rated power of 20 W. HDR technology enhances the video and audio experience by making the picture more dynamic and the sound rich and surround.
Advanced Connectivity
With a wide range of interfaces, you can easily connect any device:
  • 3 × HDMI – for connecting game consoles, computers, or Blu-ray players;
  • 2 × USB – for playing multimedia content from storage devices;
  • 3.5 mm audio jack for connecting headphones or an external audio system;
  • digital S/PDIF allows connecting audio devices for high-quality sound reproduction;
  • LAN – for fast and stable Internet connection;
  • PCMCIA (CI+) card slot.
Wide Channel Selection and Support for Multiple Formats
Convenience in Every Detail
Packaging and Energy Efficiency
The TV comes with a remote control, batteries, a stand for easy installation, a user manual, a warranty card, a micro-poster and an energy efficiency label. The power consumption of the TV is 79 W, which ensures energy-efficient operation of the device.