tv SAMSUNG UE85DU7100UXRU
2
YEARS
Sale
Model: UE85DU7100UXRU
Brand: SAMSUNG
Out Of Stock
3599.00 ₾-11 % 3199.00 ₾
Free delivery throughout Tbilisi (from 30 gel)
Delivery within 3 business days
Warranty
Warranty
Warranty 2 years
Payment
Payment
Description tv SAMSUNG UE85DU7100UXRU
Brand: Samsung
Model: UE85DU7100UXRU
Type: Smart TV
Screen Size: 85"
Resolution: 3840 x 2160 (4K UHD)
Aspect Ratio: 16:9
Backlight: LED
Refresh Rate: 60 Hz
HDR Support: HDR10+, HLG
Dimming Technology: UHD Dimming
Processor: Crystal Processor 4K
Sound: Stereo, Dolby Digital, 10W x 2
Tuner: Analog, DVB-C, DVB-T2, DVB-S2
Smart Features: Wi-Fi, Bluetooth, Web Browser, Apps
Connections:
  • HDMI x3
  • USB x1
  • LAN (RJ-45) x1
  • RF (Antenna) x1
  • CI Slot x1
  • HDMI-CEC: Yes
    Eco Sensor: Yes
    Remote Control: TM1240A
    Wall Mount: VESA 600x400
    Operating System: Tizen
    Power Consumption: 230 W
    Power Supply: 100–240V, 50/60Hz