tv SONY KD-65X80L
2
YEARS
Sale
Model: KD-65X80L
Brand: SONY
Out Of Stock
3399.00 ₾-21 % 2699.00 ₾
Free delivery throughout Tbilisi (from 30 gel)
Delivery within 5–8 days
Warranty
Warranty
Warranty 2 years
Payment
Payment
Description tv SONY KD-65X80L
Brand: Sony
Model/PN: KD-65X80L
Type: Android TV
Smart TV: Yes
Screen Size: 65"
Resolution: 3840 x 2160 (4K)
Panel Type: LCD
Backlight: Direct LED
Refresh Rate: 50 Hz
HDR Support: Yes
Live Color: Yes
TRILUMINOS: Yes
HEVC Support: Yes
HLG (Hybrid Log Gamma): Yes
Dimming Type: Frame dimming
HDR Brightness Enhancer: Yes
Image Processor: X1 4K HDR Processor
Dolby Vision: Yes
Game Mode: Yes
Movie Mode: Yes
Internal Storage: 32 GB
Audio
  • Built-in Speakers: Yes
  • Number of Speakers: 2
  • Speaker Power: 10W x 2
  • Dolby Atmos: Yes
  • DTS Digital Surround: Yes
Tuner
  • Analog Tuner: Yes
  • DVB-C / T / T2 / S / S2: Yes
Smart Features
  • Internet Browser: Yes
  • Apps: Yes
  • Google Play Store: Yes
Connectivity
  • HDMI: 4
  • USB: 2
  • 3.5 mm Audio Jack: 1
  • RJ-45 (LAN): 1
  • HDMI-CEC: Yes
  • Optical Audio Out: 1
  • RF (Antenna): 1
  • RF (Satellite Input): 1
USB Media Support
  • Video / Audio / Photo: Yes
  • Recording: Yes
Wireless
  • Wi-Fi: Yes
  • Bluetooth: Yes
Remote Control: Yes
Wall Mount: VESA 300 x 300
Operating System: Android TV
Dimensions
  • With Stand: 1452 x 908 x 336 mm
  • Without Stand: 1452 x 836 x 72 mm