tv THOMSON 50QG4S14
3
YEARS
Sale
Model: 50QG4S14
Brand: THOMSON
In stock
1059.00 ₾-15 % 900.00 ₾
Free delivery throughout Tbilisi (from 30 gel)
Delivery within 3 business days
Warranty
Warranty
Warranty 3 years
Payment
Payment
Description tv THOMSON 50QG4S14
DISPLAY
  • Screen size: 50” / 126 cm
  • Resolution: 3840 x 2160 (4K UHD)
  • Display technology: QLED
  • Refresh rate: 60 Hz
  • CPU: CA75x2 (1.3GHz) + CA55x2 (1.15GHz)
  • Picture modes: Standard, Dynamic, Movie, ECO, Soft, Vivid, Sport, Game, Personal
  • HDR10 support
  • Dolby Vision support
  • Color depth: 10 bits (1 billion colors)
  • Viewing angle: 178° / 178°
  • Dynamic noise reduction
  • Adaptive deinterlacing
AUDIO
  • Audio output: 2 x 10 W
  • Dolby Audio support
  • Dolby Atmos support
  • Digital surround sound
  • Speaker type: BOX
  • AV Stereo support
  • Equalizer / balance control
SMART TV
  • Smart OS: Google TV™ (Android™ 11)
  • RAM: 2 GB
  • Storage: 16 GB
  • Voice control: Google Assistant
  • Wi-Fi: 2.4G + 5G
  • Bluetooth: 5.0
  • Google Cast support
  • Electronic Program Guide (EPG)
  • Media player
  • Satellite: DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2
  • Ethernet (RJ-45)
  • Optical audio output (S/PDIF)
  • Remote control shortcut buttons: YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+, Apple TV, Live TV
SUPPORTED FORMATS
  • Video: .3gp, .avi, .flv, .mkv, .mpv, .mp4, .mpg, .webm
  • Audio: .aac, .flac, .mp3, .wav
  • Image: .bmp, .gif, .jpg, .png
CONNECTIVITY
  • HDMI: 4 total (2 x HDMI 2.0 + 2 x HDMI 2.1)
  • HDMI ARC/eARC: eARC (HDMI 3)
  • HDMI CEC support
  • USB: 2 x USB 2.0 + 1 x USB 3.0
  • AV IN
  • Unicable I / II support
  • Headphone output
RECEPTION
  • Triple Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2
  • HbbTV support
  • CI+ slot
  • Parental control
  • HEVC/H.265 support
  • PVR / Time-Shift: not available
  • Hotel mode: not available
DESIGN
  • Frame: bezel-less
  • Feet: stand legs
  • Color: dark gray
  • Remote control: Bluetooth with illuminated keys
ENERGY CONSUMPTION
  • Energy class (SDR): F
  • Consumption (SDR): 64 kWh/1000h
  • Energy class (HDR): F
  • Consumption (HDR): 65 kWh/1000h
  • Standby power: 0.5 W
  • Network standby: 2 W
  • Power supply: AC 100–240V, 50/60Hz
DIMENSIONS & WEIGHT
  • With stand: 1111 x 270 x 677 mm
  • Without stand: 1111 x 75 x 643 mm
  • Carton size: 1210 x 126 x 735 mm
  • Weight with stand: 10.9 kg
  • Weight without stand: 10.7 kg
  • Weight with carton: 13.5 kg
  • Wall mount VESA (not included): 200 x 200 mm